Eskişehir birincisi Atayurt'tan! Eskişehir birincisi Atayurt'tan!

Anadolu Üniversitesi bu yıl Engelsiz Program Nişanı Ödüllerinde 8 nişan ile ikinci sırada yer aldı. Anadolu Üniversitesinin aldığı program nişanları ise şu şekilde sıralandı: Açıköğretim Sistemi; Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Programı, Görsel İletişim Tasarımı Programı, Felsefe Programı, Sağlık Yönetimi Programı, Eğitim Fakültesi; Özel Eğitim Öğretmenliği Programı, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Programı, Turizm Fakültesi; Turizm İşletmeciliği Bölümü, Engelliler Entegre Yüksekokulu; Grafik Sanatlar Programı. Ayrıca Engelliler Entegre Yüksekokulu. Ayrıca Üniversitemiz Sosyo-Kültürel Faaliyetlerde Erişilebilirlik kategorisinde Mavi Bayrak Ödülüne layık görüldü.
2018 yılından beri düzenlenen Engelsiz Üniversite Ödülleri’nde Anadolu Üniversitesi şimdiye kadar 29 Bayrak, 78 Program Nişanı ve 1 Ödül alarak başarısına her sene yeni başarılar katarak yoluna devam diyor.
“Her sene daha iyi olabilmek adına çalışıyoruz”
Engelsiz Üniversite Ödülleri hakkında görüşlerini dile getiren Rektör Prof. Dr. Fuat Erdal şunları söyledi;
“2018’den beri verilen bu ödüllerde Anadolu Üniversitesi olarak her yıl istikrarlı bir şekilde başarı elde ediyoruz. Her sene daha iyi olabilmek adına çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bu sene de 8 nişan alarak bu mutluluğu bir kez daha yaşadık. YÖK tarafından verilen Bayrak Ödülleri ve Program Nişanları hem bizleri gururlandırıyor hem de gelecek çalışmalarımız adına motive ediyor. Eğitimde fırsat eşitliğini sağlayarak tüm bireyler için eğitimi erişilebilir kılmak Üniversitemizin temel hedef ve sorumluluklarından birisi. Bu sorumluluğun gereği olarak engelli bireyler için çalışmaya devam edeceğiz.”