Eskişehir İlk Haber'in yeni sayısı yayınlandı Eskişehir İlk Haber'in yeni sayısı yayınlandı

Anadolu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi tarafından düzenlenen “Kariyer Günleri Buluşması” semineri Edebiyat Fakültesi Prof. Dr. Taciser Tüfekçi Sivas Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

İpsos Kalitatif Araştırma Müdürü Araştırmacı Sosyolog Tümsev Sayar’ın konuşmacı olduğu seminere çok sayıda öğrenci katılım gösterdi.

“Elinize geçen fırsatları iyi değerlendirmeniz gerektiğini düşünüyorum”

2013 yılında Anadolu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümünden mezun olan İpsos Kalitatif Araştırma Müdürü Araştırmacı Sosyolog Tümsev Sayar iş dünyasında sabrederek deneyim kazanmanın önemine vurgu yaparak şunları söyledi: “Bugün mezunu olduğum üniversitemde ağırlanmaktan memnuniyet duyuyorum. Okuduğum süre zarfında çok fazla keşkelerim olmadı daha çok aldığım eğitim kalitesini hissettim. Mezun olduktan sonra her gencin yaşadığı gibi iş bulma aşamasında yaşadığım stresler olsa da özel sektöre atılarak deneyim kazanmaya çalıştım. Bu dönemde iş fırsatlarının biraz daha zor olduğunu biliyoruz bu yüzden elinize geçen fırsatları iyi değerlendirmeniz gerektiğini düşünüyorum. Geçmişe dönecek olsam daha çok staj yapmış olmak isterdim. Çünkü bir noktada buradan kazanılan şeylerin hepsi iş hayatında karşınıza çıkıyor.”

Seminer, soru cevap kısmının ardından sona erdi.

Kaynak: iha