Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin merkezi bölgelerdeki cadde otoparkları şirketlere kiralaması sonucunda ücretli park yapacak alan bulamayan sürücüler yapılan çifte standart uygulamasına tepki gösterdi.

Kent merkezindeki cadde otoparklar belediye tarafından şirketlere parsel parsel kiralanma başlandı. Her geçen gün sayısı artan bu şirketler vatandaşların otopark bulmaların da önüne geçiyor. Özellikle, Kızılcıklı Mahmut Pehlivan Caddesi’nde birçok şirket bu tür kiralama işlerine girişirken, alınan kararlarla yol kenarlarına ilgili tabelalar asıldı. İlçede bu kiralanan alanların çoğu zaman boş durduğu görülürken, dakikalarca otopark aramak zorunda kalan vatandaşlar ise konuyla ilgili tepkisini dile getirdi. Belediyenin ikili uygulaması nedeniyle mağdur olduğunu dile getiren Eskişehirli sürücüler, yaşanan duruma bir çözüm bulunmasını istedi.

“Belediyenin ikili uygulaması vatandaş olarak bizleri mağdur ediyor”

Büyükşehir uyumuyor Büyükşehir uyumuyor

Konu hakkında tepki gösteren vatandaşlardan birisi olan Ahmet Yıldız, “Burası vatandaşlara ücretli bir yer. Bu tür şirketlere öncelik verilmesi doğru bulmuyorum. Caddelerde herkes istediği yere park etmeli. Böyle şirketler çevrede bulunan kapalı otoparkları tercih edebilir. Belediyenin ikili uygulaması vatandaş olarak bizleri mağdur ediyor. Kent merkezine geldiğimizde dakikalarca araç park edecek yer arıyoruz. Artık araçla trafiğe çıkmak istemez hale geldik. Bu konuyla ilgili kurum ve kuruluşlardan çözüm bekliyoruz” dedi.

Kaynak: iha