15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü için Vali Aksoy'dan anlamlı video 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü için Vali Aksoy'dan anlamlı video

Avusturya'yı 2-1 yenen A Milli Futbol Takımı, 2000 ve 2008 yıllarından sonra tarihinde 3. kez Avrupa Futbol Şampiyonası'nda çeyrek finale kalırken Dede Korkut Parkında maçı birlikte izleyen Eskişehirliler, macın bitiş düdüğüyle birlekte büyük sevinç yaşadı ve zaferi mehter marşlarıyla kutladı.
Almanya'nın ev sahipliğinde düzenlenen 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası son 16 turunda A Milli Futbol Takımı, Leipzig Stadyumu'nda Avusturya ile karşı karşıya geldi. Müsabakadan 2-1 galip ayrılan milliler adını bir üst tura yazdırdı. Ay-yıldızlılar bu sonuçla Avrupa Futbol Şampiyonası'nda 3. kez çeyrek finale kalma başarısı gösterdi.
Kırmızı-beyazlılar, 2000 ve 2008 yılından sonra bu başarıyı tekrarladı.
Dede Korkut Parkında, İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından dev ekrandan yansıtılan maçı izleyen binlerce Eskişehirli maçın bitiş düdüğüyle birlikte büyük bir mutluluk yaşadı. Yaşanan mutluluk mehter marşlarıyla ve Türk bayraklarıyla süslendi.