Emine Emir Şahbaz Bilim ve Sanat Merkezi Sanat Alanı Resim öğrencileri, Odunpazarı Belediyesi Şehrin Ateşi Seramik Galerisi’ni ziyaret etti. Galeriyi gezen öğrenciler, Sanatçı Odasında atölye çalışmaları yürüten seramik sanatçısı Seval Yılmaz Yatır’ın çalışmalarını takip etti.

Odunpazarı Belediyesi, Arasta Çarşısı içinde yer alan bir binayı, seramiğin serüvenini yansıtan Odunpazarı Şehrin Ateşi Seramik Galerisi’ne dönüştürdü. Sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği Şehrin Ateşi Seramik Galerisi, diğer taraftan da kapılarını seramik sanatçılarına açarak eserlerinin yapılış sürecine tanıklık ediyor.

Şehrin Ateşi Seramik Galerisi’ni son olarak Emine Emir Şahbaz Bilim ve Sanat Merkezi Sanat Alanı Resim öğrencileri ve öğretmenleri ziyaret etti. Galeriyi gezen öğrenciler, yetkililerden galerideki eserler hakkında bilgi aldı. Sanatçı Odasında atölye çalışmalarını yürüten Seval Yılmaz Yatır’ın çalışmasını takip etti. Çalışmaları hakkında Yatır’dan bilgi alan öğrenciler, ardından da seramik hamuruna şekil verdi.

Eskişehir İlk Haber'in yeni sayısı yayınlandı Eskişehir İlk Haber'in yeni sayısı yayınlandı

Emine Emir Şahbaz Bilim ve Sanat Merkezi Sanat Alanı Resim öğrencileri kendilerine bu imkânı tanıdığı, Odunpazarı’nda sanata ve sanatçıya verdiği destek için Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’a teşekkür etti.

Kaynak: iha