Odunpazarı Belediyesi bu sene de vatandaşlara aşure ikram edecek Odunpazarı Belediyesi bu sene de vatandaşlara aşure ikram edecek

Tepebaşı Belediyesi, kentteki üniversite gençleri için gerçekleştirdiği hizmetlerine devam ediyor.

Üniversiteli kız öğrenciler için anlamlı bir desteğe imza atan Tepebaşı Belediyesi, üniversite öğrencilerinin en temel sorunlarından biri olan barınma meselesine, Başkan Dt. Ahmet Ataç’ın talimatıyla hayata geçirdiği Muazzez İlmiye Çığ Kız Öğrenci Misafirhanesi ile çözüm oluyor. Kız öğrencilerin konaklama ihtiyacının giderilmesi amacıyla hazırlanan Muazzez İlmiye Çığ Kız Öğrenci Misafirhanesi, 2023-2024 eğitim öğretim yılında hizmete açıldı. Misafirhane yeni dönemde de kız öğrencilere aile ortamı sunarak sıcak bir yuva olurken aileleri de çocuklarını güvenilir bir yere yerleştirmenin rahatlığını yaşamaya devam edecek.

Deprem yönetmeliğine uygun hazırlandı

Aşağı Söğütönü Mahallesi Melih Savaş Yaşam Köyü’nde yer alan ve deprem yönetmeliğine uygun olarak 2 katlı inşa edilen misafirhaneden 33 kişi faydalanabilecek. Sabah kahvaltısı ve akşam yemeğinin de olduğu ve 2 ile 3 kişilik odaların yer aldığı misafirhanede öğrencilerin rahatlıkla ders çalışabilecekleri etüt odası, kütüphane, beraber vakit geçirebilecekleri salon, ücretsiz internetin yanı sıra çamaşır makineleri, kurutma makineleri ve ütü gibi gereçler de yer alıyor. Ayrıca misafirhanenin çevresinde bulunan kamera sistemi ile öğrencilerin 7/24 güvenliği sağlanıyor.

Şehit ile gazi yakını,  yüzde 40 ve üzeri engeli olan öğrenciler ile lise ve dengi öğrenimlerini Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı yetiştirme yurtlarında tamamlayan veya devlet koruması altında olan öğrenciler öncelikli olarak kayıt yaptırabiliyor. Misafirhaneden oda + kahvaltıdan faydalanmak isteyenler 4 bin 071, oda + kahvaltı + akşam yemeğinden faydalanmak isteyenler ise 5 bin 816 lira ücret ödüyor. Misafirhane kayıtları ise tercihlerin açıklanmasının ardından Eylül ayında başlayacak.

Öğrenci dostu, akıllı binalarda konforlu, güvenli ve ekonomik bir yaşam alanı sunan misafirhane hakkında bilgi almak isteyenler 0 (222) 211 40 00/8008 numaralı telefondan yetkililere ulaşabiliyor.