Eskişehir Öz Sağlık ve Sosyal Hizmet İşçileri Sendikası’nda (Öz Sağlık-İş Sendikası) başkanlık seçimini kazanarak göreve gelen Adil Sarı, en büyük hedefinin işçilerin emeklerine ve haklarına sahip çıkmak olduğunu söyledi.

Su kaynaklarının kullanımı üzerine konuşuldu Su kaynaklarının kullanımı üzerine konuşuldu

Öz Sağlık-İş Sendikası Eskişehir Şubesi, 1. Olağan Genel Kurulu’nda şube başkanlık seçimi için bir araya geldi. Başkanlık seçimini, delege oylarıyla Adil Sarı kazandı. Göreve gelmenin heyecanını yaşadığını ifade eden Sarı, "Bugün burada Öz Sağlık-İş Sendikası Eskişehir Şubemizin yeni dönemine adım atmanın heyecanı ve onurunu yaşıyorum. Eskişehir, emeğin ve alın terinin kıymetinin bilindiği, işçi hareketlerinin güçlü olduğu bir şehirdir. İşçi arkadaşlarımızın emeklerine ve haklarına sahip çıkmak en büyük hedefim olacaktır” dedi.

"Her türlü zorluğun farkındayız"

“Sendikamızın gücünü ve birliğini koruyarak, daha adil, daha güvenli, daha şeffaf bir çalışma ortamı oluşturmak için çaba göstereceğim" diyen Sarı, "Öz Sağlık-İş Sendikası olarak üyelerimizin karşılaştığı her türlü zorluğun farkındayız. Pandemi sürecinde hem sağlık çalışanlarımızın hem de sosyal hizmet çalışanlarımızın göstermiş olduğu mücadele ve fedakarlıklar hepimizin malumudur. Sendikamız Genel Başkanı sayın Devlet Sert ve yönetiminin önderliğinde Sağlık ve Sosyal Hizmet çalışanlarının emeğinin karşılığını tam anlamıyla alması için mücadelemizi sürdüreceğiz. Bu görev benim için büyük bir onur ve sorumluluktur. Görev sürem boyunca işçi arkadaşlarımın haklarını korumak, çalışma koşullarını iyileştirmek ve sendikamızı daha ileriye taşımak için var gücümle çalışacağıma söz veriyorum" dedi.

Kaynak: iha