Türkiye'nin en güzel şehri Türkiye'nin en güzel şehri

Bir süre önce hayatını kaybeden Eskişehir Teknik Üniversitesi Porsuk Meslek Yüksekokulu (PMYO) öğretim elemanı Öğr. Gör. Dr. Altan Çetinkaya için anma töreni düzenlendi.

Tören Porsuk Meslek Yükseokulu Seminer Salonu’nda gerçekleştirildi. 9 Nisan 2024 Salı günü vefat eden Elektronik ve Otomasyon Bölümü Mekatronik Programı öğretim elemanı Öğretim Görevlisi Dr. Altan Çetinkaya için düzenlenen anma törenine, Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Özcan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Yunus Özdemir, Prof. Dr. Onur Kaya, PMYO Müdürü Prof. Dr. Süleyman Kaytakoğlu, Ulaştırma Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ömer Mete Koçkar, Merhum Öğr. Gör. Dr. Altan Çetinkaya’nın ailesi, sevenleri ve akademisyenler katıldı.

“Onu hep mücadeleci ve başarılı akademik kişiliğiyle anacağız”

PMYO Elektronik ve Otomasyon Bölümü Başkanı Doç. Dr. Burçin Yersel, “Altan Hocamızı kaybetmiş olmak, hepimizi derinden sarstı. Söylenecek çok fazla sözün olmadığı yerdeyiz. Onu hep mücadeleci ve başarılı akademik kişiliğiyle anacağız. Ailesine başsağlığı ve sabır diliyorum” dedi.

“Zorluklarla mücadele etmeyi benimsemiş güçlü bir akademisyendi”

PMYO Müdürü Prof. Dr. Süleyman Kaytakoğlu, Öğr. Gör. Dr. Altan Çetinkaya’nın zorluklarla mücadele etmeyi benimsemiş güçlü bir akademisyen olduğunu vurguladı. “Yaşadığı kalp rahatsızlığı nedeniyle aramızdan zamansız ayrılan Altan Hocamız, bugüne kadar çok sayıda ders yürütmüş, akademik danışmanlık yapmış, önemli bir Hocamızdı” şeklinde konuşan Prof. Dr. Kaytakoğlu, “Hocamızın ailesine ve yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyor, törene katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

“Gerek insanî yönü gerek akademik yönüyle değerli bir hocamızdı”

Rektör Prof. Dr. Adnan Özcan, “Altan Hocamızın aramızdan zamansız ayrılışı hepimizi üzüntüye boğdu. Oldukça kıymetli ve önemli bir akademisyenimiz olmasının yanı sıra kendisinin doktora sürecinde yer almış; birebir çalışma fırsatı bulmuştum. Bu nedenle üzüntüsünü daha derinden hissediyorum” dedi. Gerek insanî yönü gerek bugüne kadar Üniversitemiz bünyesinde sergilediği akademik becerileriyle bir çok katkı sağlamış olan değerli bir Hocamızdı. Ailesine ve yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum” ifadelerini kullandı.

Rektör Prof. Dr. Özcan, PMYO Müdürü Prof. Dr. Kaytakoğlu Ve PMYO Elektronik Ve Otomasyon Bölümü Başkanı Doç. Dr. Burçin Yersel’in Ardından Prof. Dr. Hüseyin Koca, Prof. Dr. Ömer Mete Koçkar, Prof. Dr. Ensar Taçyıldız, Öğr. Gör. Dr. Yiğit Türe Ve Öğr. Gör. Sinan Güven Söz Alarak Öğr. Gör. Dr. Altan Çetinkaya’nın vefatından duydukları üzüntüyü dile getirdiler.

Konferans Salonundaki programın ardından tören katılımcıları ve ailesi tarafından Öğr. Gör. Dr. Altan Çetinkaya’nın çalışma masasına karanfil bırakıldı.

Kaynak: iha