Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Yeni yuvasını bekliyor Yeni yuvasını bekliyor

"Son günlerde bazı yayın organlarında ve sosyal medya hesaplarında yapılan yayınlarla ilgili  olarak Vakfımız tarafından kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı doğmuştur. 

Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi, Dede Korkut Parkı ve TDV tarafından Eskişehirli  hemşehrilerimizin hizmetine sunulan alanlara yönelik peyzaj ve bakım çalışmaları Eskişehir  özelindeki mevsim ve hava şartlarına göre planlanmaktadır.

Bakım çalışmalarımız geçmiş yıllarda olduğu gibi hava sıcaklığı, güneşlenme süresi, yağış  miktarı, nem oranları vb.* birçok faktör göz önüne alınarak yapılmakta olup bakım, budama,  gübreleme ve ilaçlama faaliyetleri Tarım ve Orman Müdürlüklerimizden alınan görüşler  doğrultusunda planlanmakta ve uygulanmaktadır.

Yukarıda bahsettiğimiz veriler, görüşler ve bilgiler doğrultusunda 2024 yılı peyzaj ve bakım  çalışmalarına 17 Nisan 2024 tarihinde başlanmıştır.

Türk Dünyası Vakfı ve faaliyetleri ile ilgili her türlü bilgi talebinizi aşağıda paylaştığımız  e-posta adresimize yönlendirebilir, dilerseniz Vakıf Merkezimizde bizi ziyaret edebilirsiniz."