Anadolu Üniversitesi Üstün Yetenekliler Eğitim Programları Uygulama ve Araştırma Merkezi (ÜYEP) tarafından düzenlenen 2023-2024 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni Eğitim Fakültesi E Blok Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Törene Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erkan Dinç, ÜYEP Kurucu Müdürü Prof. Dr. Uğur Sak, Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Şule Demirel Dingeç, ÜYEP Müdürü Doç. Dr. Fatih Karabacak ve ÜYEP Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Bilge Sezerel katılım sağladı.

“Çocukların eğitimi, sağlığı ve konforu için her zaman en iyisini istiyoruz”

Üstün yetenekli öğrencilerin iyi işler başaracağının ve ÜYEP’in son derece önemli bir merkez olduğunun altını çizen Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, “Bugün burada hepimiz için çok özel olan çocuklarımızın mezuniyeti için bir aradayız. Çocukların eğitimi, sağlığı ve konforu için her zaman en iyisini istiyoruz. Tabii ki sizler için özel olan çocuklarımız bizler için de özel. Bu yaklaşım ve nitelikli eğitim misyonumuzla Anadolu Üniversitesi Özel Eğitim alanında da Türkiye’de lider üniversitelerden bir tanesi. Üstün yetenekliler eğitimi ise apayrı bir kulvar. Üstün yetenekli öğrencilerimizi, ailelerini ve emek veren hocalarımızı tebrik ediyorum. Çocuklarımızın önemli işler başaracağına olan inancımız tam. Burada belki az eğlenip çok çalıştınız ama entelektüel birikim anlamında dolu dolu bir eğitim geçirdiniz. Yolunuz açık olsun” dedi.

“Mezuniyetiniz heyecanını yaşıyoruz”

Çocuklar beyin jimnastiği yapıyor Çocuklar beyin jimnastiği yapıyor

ÜYEP Müdürü Doç. Dr. Fatih Karabacak ise, “Normal insanların dinlenme süresi içinde yani hafta sonlarınızda buraya gelerek ileri matematik, fizik, kimya ve biyoloji derslerini zorunlu olmadan alarak bilgi ve beceri havuzunuzu geliştirdiniz. Bu hem siz öğrenciler hem de aileleriniz için çok büyük bir başarı ve gayret. Burada öğrendiğiniz bilgilerin ilerleyen süreçte size çok faydası dokunacağını düşünüyorum. Bu yıl sınav stresi ile birlikte zor bir yıl oldu. Sınavdan sonra da öğrenmeye olan merakınızın devam etmesini istiyorum. Çalışmaya devam etmemiz gerekiyor ve bu meyanda yaz okullarımız da yazın açık. Sizlerle birlikte bu eğitimin bir parçası olmaktan da gurur duyuyorum ve sizleri tebrik ediyorum” ifadelerine yer verdi.
Törenin sonunda mezun olan öğrenciler mezuniyet belgelerini Rektör Prof. Dr. Fuat Erdal, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erkan Dinç, ÜYEP Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Fatih Karabacak, ÜYEP Uygulama ve Araştırma Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Bilge Sezerel ve ÜYEP Uygulama ve Araştırma Merkezi Kurucu Müdürü Prof. Dr. Uğur Sak’tan aldı.